sekmadienis, kovo 13, 2011

India 11 03 13


Dabar 9 val. vakaro. Katik pajudėjom atgal į Bengalore miestą. Kelionė truks tris valandas, tad turėsiu laiko apmąstymam.Bendraudamas su vienuoliais ir kitais žmonėmis, kurie praktikuoja bhakti jogą išmokau vieną labai svarbią pamoką. Bent jau teoriškai.... Kokią baisą pabaisą žmogus nešiojasi širdyje? KRITIKA. Bhakti Tirtha Svamis savo knygoje
„Dvasinis karys“ rašo, kad net
80 procentų žmogaus minčių – negatyvios, kritiškos: Jis toks, jis anoks šis žmogus turi tokį trūkumą, pas jį negraži nosis, ka šis kvailys čia kalba? Bet nuostabūs vaišnavai su kuriais bendravau turi visai priešingą bruožą. Jie nuolat labai nuoširdžiai šlovina kitų gerąsias savybes.

Dabar išduosiu paslaptį. Jei mes mąstome ar kalbame apie žmogaus betkurią savybę – vyksta mistinis procesas. Mes ir įgyjam tų pačių bruožų.

Kita paslaptis kaip perimti savybes – tarnauti. Jei pavyksta kuo nors pagelbėti šventų bruožų turinčiam žmogui – tai greičiausias procesas dvasiškai tobulėti. Todėl tikri išminčiai visą gyvnenimą paaukoja tarnystei šventom asmenybėm.

1 komentaras: