pirmadienis, kovo 14, 2011

India 11 03 14

Velai gryžau į Bengalore ir kelias valandas numigau. Anksti ryte turėjau išvažiuoti traukiniu į Pune. Buvo vos kelios minutės susiruošti, bet dėl kelių priežasčių nenorėjau/negalėjau taip greitai išlėkti. Nebuvo jokio pasirinkimo... Mintyse pagalvojau: „Krišna, Tu viską kontroliuoji.. Tebūna kaip Tu nori...“. Visiškai netikėtai paskambino vienas vienuolis ir paprašė pagalbos – pasilikti Bengalore porai dienų, o vėliau grįžti kartu su Juo. Jis net bilietą turi man :) Krišna :)

Ar Jūs jaučiate kad esate? Kai kurie mokslininkai kvailai tiki, kad iš cheminės reakcijos atsiranda šis fenomenas – sąmonė. Atsiranda individas, kuris suvokia kad yra. Niekam dar to nepavyko įrodyti, bet daug kas tuo aklai tiki...

Tik pagalvokit logiškai, ar galima sumaišius kelis chemikalus gauti asmenybę? Asmenybę kuri turėtų sąmonę kaip mes. Asmenybę kuri trokšta, turi charakterį? Asmenybę, kuri suvokia, kad egzistuoja ir nenori išnykti?

Kvaila :) Bet visa vakarų civilizacija pastatyta remiantis šia kvaila prielaida.

Net vaikas gali suprasti, kad mes esam atskiri nuo kūno, ir nustojus jam egzistuoti – mes išliksime. Mes esame gyvi - o meterija inertiška ir beasmenė.

Mes neatsiejama amžina visumos dalis.

Dar viena kvaila koncepcija – mes linkę manyti, kad išorė ir aš – nepriklausomi. Bet jei tik suprastume, kad esame visumos dalis, tuomet nustotume eksplotuoti išorę, nes žinotume, kad mes-dalis jos. Išnaudodami ją – išnaudojame save. Ar kas vagia iš savo namų? Ar kas griauna savo namus? Ar kas dergia savo namuose?

Tiesiog reikia atsisėsti ramiai. Užmerkti akis. Giliai įkvėpti, atsipalaiduoti. Ir jausti kaip mano vidus ir išorė- vieningos sistemos dalis. Todėl aš saugus. Niekas negali man pakenkti – nes visa yra vieninga sistema. Nėra priešų, atskirų nuo manęs.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą