pirmadienis, balandžio 09, 2012

Daug daug džiaugsmo

Noriu tiesiog pasidalinti paprastom praktinėm dvasinio gyvenimo šventykloje akimirkom.

Pažvelgiau pro langą - toks nuostabus šiandien oras, o mintyse pagalvojau: "Štai saulė tokia nuostabi, bet eisiu į altorių - pasišildyti po dvasine saule, kuri milijonus kartų nuostabesnė"

Aš ir ilgametis šventyklos gyventojas, vienuolis Ram Gopal meditavome gerą valandą - kartojome mantrą.

Kaip ir kiekvienas, net visai neseniai pradėjęs šią praktiką patiria - kartais kartojant mantrą užplūsta begalinis niekur kitur nepatirtas džiaugsmas, iš akių rieda ašaros ir plaukai šiaušiasi piestu. O vidujai vis aiškiau ir aiškiau imi suvokti dvasinius dėsnius. Tokiomis akimirkomis protas iškart pagalvoja, kad jau yra nemažai pažengęs dvasiškai, bet mantra neleidžia ilgai grybauti.

Kartojau šventą vardą su intencija - meldžiau Krišną (absoliučią visumą), kad Jis pamokintų mane visiškai tapti nesavanaudžiu, kad veikčiau tik Jo džiaugsmui.
Staiga į altorių atėjo vienas vaikinas (tiesiog nusprendęs aplankyti šventyklą). Jis ramiai atsisėdo, pasiėmė mridangą (būgną) ir ėmė ramiai barbenti, nekreipdamas dėmesio, kad altorinėje dar du žmonės medituoja.
Pagal pareigas, aš turiu paaiškinti, kad tai nėra korektiška ir trukdo kitų žmonių praktikai. Bet tai lietė mane patį ir tai sukėlė asmeninį nepasitenkinimą, nusprendžiau, kad tokia pastaba dabar būtų netinkamoje nuotaikoje ir neduotų naudos, tad tiesiog pats išėjau į kitą patalpą tęsti meditacijos.

Vaikinas taip įsijautė, kad nuo mridangos jau skambėjo visas pirmas aukštas ir man pagailo likusio vienuolio, tad pravėręs altorinės duris pasakiau, kad verčiau negroti, kuomet kažkas meldžiasi. Ram Gopal rodos tik tada pastebėjo, kad altorinėje kažkas groja ir numojęs ranka pasakė, kad jam netrukdo :))

Štai radau šio vienuolio nuotraukų:


Ir tada Krišna šiek tiek nušvietė protą - štai mano galvoje tiesiog sukosi negatyvios mintys "na juk taip negalima elgtis...". O Ram Gopal tuo metu liko visiškai nesutrikdytas.

Ir iškart pajutau, kad čia Krišnos asmeninis pokštas - Jis specialiai atsiuntė šį jaunuolį ir įkvėpė taip elgtis..

Na išties kiekviena akimirka yra specialiai mums paruošta Krišnos, bet ne visad gebame tai matyti ir išmokti pamoką. Bet jei dėmesingai užsiimame mantra meditacija - vis ryškiau kiekvieną akimirką matome ne per proto prizmę. Labai padėkojau Krišnai, kad taip nuostabiai moko ir nuėjau padainuoti :)

Et, kaip paprasta asmeniškai bendrauti su absoliučia visuma - Krišna. Bet kuris gali kažko paprašyti, kreiptis ar padaryti darbą Jo džiaugsmui - ir iškarto pajus atsaką. Pradedantis jogas gal dar ir nesugebės nuolat jausti vidinį ryšį, bet Krišną visad galima pamatyti išoriškai, tereikia apsidairyti - Jis reiškiasi per kiekvieną situaciją.

Rytoj išvažiuoju į Rygą, ir visą likusį mėnesį gyvensiu/keliausiu kartu su mokytoju (taip pat ir po Lietuvą). Tikiuosi pavyks rasti laisvų minučių ir pasidalinti su Jumis ezoterinėmis akimirkomis.

Kaži kaip stengiausi šiame straipsnelyje parodyti koks dar nevėkšla esu ir pasipūtęs, bet pirštai vis linksta save šlovinti ir taip rašyti, kad skaitytojams atrodyčiau kuo rimčiau :) Tikiuosi tinkamai supratot mintį - reikia man dar daug dirbti ir dirbti kol :)

Labai Jus myliu ir noriu tapti Jūsų tarnu!!!

1 komentaras: