antradienis, balandžio 10, 2012

Atvykome į Rygos Vaišnavų vienoulyną

Mus pasitikęs vienuolis
Atvykau į Rygą. Gatvėje mus pasitiko labai nuolankus vienuolis, kuris šlavė kiemą.

Vakare atvažiuos Sankaršan Das Adhikari - mano mokytojas, įkvėpėjas ir gyvas netikėtų žmogaus galimybių pavyzdys.
Sankarshan Das Adhikari

Srila Prabhupada
Vedinės arba dvasinės žinios perduodamos iš mokytojo mokiniui slaptingu būdu. Sankaršan Das Adhikari visą savo gyvenimą paskyrė tarnauti savo mokytojui Srilai Prabhupadai. Prabhupada nepaisydamas seno amžiaus, kelių insultų ir begalės kitų išbandymų nuo ryto iki ryto vykdė savo Guru - Bhakti Sidhanta Sarasvati prašymą. Ir taip iki žilos žilos praeities šakojasi mokytojų mokinių grandinės - tūkstančius metų atgalios.

Klausant panašius pasakojimus man kildavo mintis, kad visokie apsimetėliai mokytojai naudojasi patikliais pasekėjais. Ir tai yra faktas - tokių pavyzdžių daug. Bet tai nereiškia, kad pats principas yra neveikiantis. Tūkstančius metų Vedinė kultūra perduodavo išmintį iš kartos į kartą šiuo būdu.

Nesvarbu ar buvai karaliaus ar puodžiaus sūnus - vienodomis teisėmis jie kaip vienuoliai kelis metus gyvendavo pas mokytoją ir jam tarnaudavo - nešdavo malkas, plaudavo puodus ir pan. Mokytojas rūpindavosi mokiniais kaip savo vaikais ir tokiu neformaliu būdu mokindavo juos slaptingo žinojimo, meditacijos ir praktinių gyvenimo pamokų.

Štai man ir labai pasisekė - aš kiekvienais metais kone du mėnesius galiu gyventi kartu su mokytoju ir Jo žmona, kurie man yra brangūs kaip tėtis ir mama. Jie manim rūpinasi ir globoja su tokia meile, kokios niekad nesu gavęs. Jų meilė tirpdo net kiečiausią širdį ir po truputį kyla noras mėginti atsilyginti tuo pačiu. Tokiu būdu perimamos dvasinės savybės.

Rygoje man talkins mano mylimas dvasinis brolis - Vradžia Kišoris.
Vradžia Kišoris

Pamėginsiu būdamas su mokytoju, keliaudamas po Latviją ir Lietuvą pasidalinti šiuo džiaugsmu šiame bloge.

Mėginantis tapti Jūsų tarnu
Sankirtan das

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą