šeštadienis, balandžio 14, 2012

Diena su Guru

Ką veikia dvasinis mokytojas? Kaip atrodo jo diena? Foto reportažas atsakantis į tai.
2 - 2:30 Sankarshan das Adhikari atsikelia, išsimaudęs pradeda mantrą meditaciją. Kada mokinukai (aš ir mano dvasios brolis kuris matosi nuotraukoje) atsikelia (3:30) - mokytojas iš miegamojo ateina į darbo kambarį ir tęsia meditaciją kartu su mokinukais.


4:30 mokytojas nusileidžia į altoriaus patalpą ir pažadina Dievybes

Vietinis vienuolis altoriuje taip pat atlieka tarnystę Dievybėm.

Iki 5:00 Sankaršan das Adhikari skaito šventraščius ir mokosi juos atmintinai. 5:00-5:45 vyksta mantrų giedojimas, kurį mokytojas pradeda nusilenkimu.6:00 mokytojas pašildo vandenį Dievybėm
Dar kelios minutės džiapa meditacijos

7:00 pasirodė pirmieji žmonės su dvasiniais klausimais.


7:30 - 8:00 guru arati ir kirtanas altoriujeMokytojas išreiškia pagarbą savo mokytojui


8:00 - 9:00 paskaita (5000 metų senumo šventraščio Bhagavad Gita studijos)


Po paskaitos mokytojas visad mėgsta klausytojus pavaišinti vaisiais ar saldainiais


Pusryčiai

Iki pietų paprastai ateina žmonės su įvairiais dvasiniais klausimais. Nuotraukoje matome taip pat ir Guru žmoną, kuri gamina pietus mokytojui ir mums. Mes su džiaugsmu padedame virtuvėje.

Po pietų - darbas. Sankaršan das Adhikari kiekvieną dieną rašo dienos mintį - trumpą dvasinę pamokėlę (kurią galit gauti ir Tu užsiregistravęs www.backtohome.com - anglų kalba). Taip pat mokytojas gauna šimtus elektroninių laiškų ir į kiekvieną dėmesingai atsako.

18:00 - paskaita. Šįkart kalbėjome apie Bhagavad Gitos paslaptis
Po paskaitos dar apsilankė keli mokinukai, ir mokytojas vakarieniavo. Vakarienei pagaminom spragintų kukurūzų ir arbatos. Apie 10 h mokytojas pradėjo ruoštus gulti.

Kai prieš gerus 7-8 metus pirmą kartą sutikau šią asmenybę, tai buvo tikras mistinis patyrimas. Tačiau kaip ir dera sveiko proto žmogui - aš abejojau, gal už viso to stovi kokia apgaulė. Bet kai pradėjau keliauti kartu - pamačiau kuo jis gyvena iš ties. Žinoma stebint nuotraukas negalima to suprasti - tikrasis dvasinis darbas vyksta viduje. Sankaršan das Adhikari kasmet du kartus apvažiuoja aplink pasaulį ir taip be jokių atostogų. Atostogų? Jis visada palaimoje iš to ką daro. Ir taip jau 40 metų. Ir jo mokytojas taip gyveno, ir jo mokytojo mokytojas. Ši tradicija tęsiasi ne vieną tūkstantį metų. Ir iš kartos į kartą perduoda Vedines paslaptis. Turbūt už tai gauna gerą atlyginimą? Sankaršan das Adhikari gyvena iš aukų. Jam teko pačiam surinkti pinigų, kad galėtų atvykti į Baltijos šalis.

Šiuolaikiniai žmonės nenori dirbti su savo problemom ir jų priežastimis, todėl prigalvoja visokių Vedų interpretacijų - bet išmintingas žmogus kreipsis į autentišką savęs pažinimo mokslą, leidžianti išspręsti visas problemas ir įgalinantį pasiekti bet kokį tikslą.

1 komentaras:

  1. Labai įdomu buvo peržiūrėti tokį straipsnelį ir pamatyti, kaip dieną praleidžia tyros dvasios žmonės :)

    AtsakytiPanaikinti