sekmadienis, liepos 29, 2012

Tapk iš ties laisvas


Žmonės dažnai deklaruoja kaip vertybę arba net kovoja dėl laisvės. 

Vedos atskleidžia tikrą laisvės paslaptį.  Net šiek tiek žinantys apie sielą žmonės neturi jokio supratimo kaip stipriai mus supančiojusi materiali energija.

24 val per parą mes vergaujam protui. Yra ką protas mėgsta ir mes tenkiname jo troškimus ir yra ko protas nemėgsta ir mes stengiamės to išvengti. Tokiu būdu materiali gamta mus tampo už virvučių kaip visiškai paklusnią marionetę.
Štai koks pavyzdys, mokslininkai pasinaudodami malonumo/skausmo pojūčiu, nuotoliniu būdu valdo žiurkę:

Ar negaila jums šios žiurkytės? Bet išties kiekvienas iš mūsų yra tokioje pat situacijoje - esame visiški savo juslių vergai. Ir jokio skirtumo ar gamta tiesiogiai tampo už virvučių ar per mokslininkus. 

Ir kokia didžiausia kvailystė? Kad man ir daugumai kitų žmonių tai patinka!! Žmogus turi tvirtą įsitikinimą, kad tokia vergystė savo juslėm atneš vidinį pasitenkinimą. 

Deja juslių tenkinimas atneša tik laikiną palengvėjimą, bet tuo pat metu dar labiau mus supančioja. Supančioja ir tempia žemyn. Visi gyvūnai kažkada buvo žmonės.. 

Kokia yra bėda? Bėda, kad bet koks juslinis pasitenkinimas neduos absoliučios palaimos, kurios trokšta mūsų širdis. 

Kita bėda, kad už patirtą materialų džiaugsmą reikės sumokėti tokia pat kančia. 
Kodėl Dievas toks žiaurus? Ne nežiaurus. Bet bet koks savanaudiškas veiksmas reiškia imti. Todėl net pats nekalčiausias veiksmas - obuolio valgymas - yra grynas savanaudiškumo aktas. Grubus ėmimas iš išorės. Ir tai niekad sielos nepatenkins, bet tik suteiks kančią. Dėl tokios padėties patys tik ir kalti. Mes taip stipriai supančioti šios išorinės energijos, nes vis dar tikim, kad juslių tenkinimas atneš širdies ramybę.

Mes degame juslinio pasitenkinimo gaisre. Gaisre, kuris kiekvieną akimirką mus verčia kaip ciuciukus šokti pagal proto norų diktatą. Ir ką už tai gauname? Garantuotas kančias, ligas ir mirtį - tai rezultatas. Tai kaina už trečiarūšę prekę - juslinį pasitenkinimą. 

Visiška individo laisvė, kada jis norės pasakyti "GANA! Aš to nebenoriu!" 

Ir ką tada daryti? Šauktis Krišnos pagalbos: "Krišna, išvaduok mane iš šios vergystės. Išvaduok iš šios vergystės ir parduok į kitą, į vergystę tyrai meilei. Nebenoriu vergauti savanaudiškiem savo norams, noriu būti pavergtas nektaru plūstančios meilės..."

Tokia reikšmė yra Maha Mantros:

Harė Krišna Harė Krišna
Krišna Krišna Harė Harė
Harė Rama Harė Rama
Rama Rama Harė Harė

Jei su šia nuotaika kartoti didžiąją išsivadavimo mantrą, tuomet tą pat akimirką pajuntame Krišnos buvimą šalia ir absoliučią sąmonės transformaciją....

4 komentarai:

  1. Nu laisvinatės ir laisvinatės, bet niekaip neišsilaisvinat... Ir dar protą ir logiką atmetat kaip nereikalingą žmogaus dalį.. O gal tik bėgat nuo savęs?

    AtsakytiPanaikinti
  2. O man atrodo, kad cia kaip tik reikalinga protas ir logika, norint pasinaudoti siuo issilaisvinimo metodu..

    AtsakytiPanaikinti
  3. Šis nuostabus laisvėjimo proceas toks saldus, kad tikiuosi ir toliau tęsis, tęsis - visą amžinybę.

    AtsakytiPanaikinti