antradienis, rugpjūčio 14, 2012

Pranašingu guru žodžiai

Guru labai susirūpinęs mano skaudančiu kaklu (mane perpūtė oro kondicionierius) nuvežė mane pas akupunktūros specialistą, kuris atliko gydimo seansą. Į kaklą ir kojas (!!!) daktaras susmeigė adatas. Net kelis centimetrus gilyn. Po gero pusvalandžio adatas ištraukė ir iškarto pajutau nuostabų procedūros efektą. Bet aš ne apie tai.

Grįždami užsukome į parduotuvę, ir kaip įprasta Guru dažnai pasidalina savo realizacijom. Guru pacitavo Bhagavad Gitos posmą:
 
Kai nusileidžia naktis visoms būtybėms, susitvardžiusiam iš­aušta diena. Kai visos būtybės prabunda, ateina naktis įsigili­nusiam į save išminčiui. 
BG 2.69

Guru pakomentavo, kad vaišnavui dvasinė praktika ir dvasinis pasaulis - Diena ir realybė. O paprastam materialistui gyvenimas yra tai kas vyksta išoriniame pasaulyje. O dvasinė praktika rodosi kažkoks išmislas.
 Tada Guru giliai susimąstęs tarė: "Štai atrodo toks ramus gyvenimas aplink. Žmonės Amerikoje visiškai atsipalaidavę ir galvoja, kad yra saugūs, bet tai iliuzija, tik laiko klausimas kada viskas apsivers, nes tokia materialaus pasaulio prigimtis, kad kančia yra neišvengiama. O štai žmogus gyvenantis dvasinį gyvenimą patiria visai kitokia egzistenciją..." Paprasti žodžiai, kuriuos tiek daug esu girdėjęs, bet ištarti Guru mistiškai įėjo į mano širdį giliau nei akūpunktūristo adatos..

Nepraėjus nė valandai Teksase įvyko susišaudymas. Trys žmonės žuvo.

1 komentaras:

  1. Tiesa. Sunku mieste, didmiestyje dar sunkiau, bet kažkodėl žmonės pulkais veržiasi ieškoti laimės į Londoną ir t.t. Tai karalių iliuzija. "Padirbėsiu, būsiu turtingas, viskas bus man paduota ant lėkštutės". Taip, tik tai yra panašu į kokią paukštidę, kur lesalas atvažiuoja konvejeriu, o išmatos nuvažiuoja kitu... Laisvė. Tereikia tik dirbti vis daugiau ir daugiau. Lietuvoj net juslių tenkinimui sunku užsidirbti, tik kad iš bado nepastipt. O ten kur už katorginį darbą moka daug popieriaus ir kur galima po darbo kaip reikiant pasismagint, protą aptemdo dar didesnė iliuzija, kad neva štai išsprendžiau visas savo problemas... Bet iš tikrųjų mieste aplink pilna visokių pamišėlių, su ginklais ar automobiliais, su "verslo idėjom". Tokie bando kontroliuoti, o tie, kurie atidirba ir tenkina jusles (visiškai pamiršdami dvasinę praktiką, nes juk daro kur kas reikšmingesnį darbą) yra lengvai valdomi. Duonos ir žaidimų. Priklausomybė ir vergija. Kažkada vergams duodavo į kuprą, kad dirbtų, o dabar net į kuprą neduoda (nes kam gi rankas kilnoti), nes paprasčiau yra valdyti per popierėlius. Be to, vergas manosi esąs laisvas.

    AtsakytiPanaikinti