šeštadienis, rugpjūčio 11, 2012

Širdį gniaužianti istorija


Šiandien A.Č. Bhaktivedhanta Svami Prabhupada gimimo metinės. Jis gimė 1896 Kalkutoje, Indijoje.

Papasakosiu jums vieną širdį gniaužiančią istoriją. Apie 1950 uosius metus, Advaita Bhavano šventikas pastebėjo kartą ar du per mėnesį pasirodantį  bengalų džentelmeną, dėvintį baltus vaišnaviškus rūbus. Jis atsisėsdavo salės gale ir daugelį valandų kartodavo mantrą su džiapos karoliais. Jo meditacija buvo labai gili. Po to jis visad padėkodavo šventikui už atliekamą tarnystę.

Ilgą laiką šis džentelmenas nepasirodydavo, bet 1965 metais šventikas pastebėjo salės gale šafraninės spalvos rūbais vilkintį sanjasį (keliaujantį vienuolį). Jis atpažino, kad tai tas pat džentelmenas, kuris reguliariai čia užsukdavo. Sanjasis kartojo mantrą, jo ranka judino maldos karolius, akys buvo užmerktos ir iš jų liejosi ašaros. Taip prasedėjęs iki pat vakaro nusilenkė ir kaip įprasta padėkojo vietos šventikui.

Šventikas pasiteiravo: "Aš jus matau čia tiek daug metų. Kas jūs toks?"

Vienuolis atsakė: "Mano vardas Abay Čaranaravinda Bhaktivedanta Svami Macharadž. Esu nevertas mokinys mano Dieviško mokytojo Jo Dieviškos malonės Srila Bhaktisidhanta Sarasvati Thakura"
"Čia vis ateinu, nes mano Guru davė neįmanomą misiją. Jis nori kad keliaučiau į Vakarų šalis ir skleisčiau Dieviškus Šri Čaitanjos mokymus. Ten yra nesuskaičiuojamai daug sielų, kurios niekad negirdėjo apie Šri Šri Radha-Krišną ir dėl to kenčia. Neįsivaizduoju kaip šita misija gali pavykti, todėl ateinu į šiuos Advaitos namus, kur Jis ir Nitjananda prabhu ir Šri Čaitanja Mahaprabhu susitikdavo ir planuodavo sankirtanos judėjimą. Čia jie pradėjo meilės Dievui potvynį kuris užliejo Indiją ir tęsiasi net iki dabar. Todėl aš čia labai nuoširdžiai meldžiuosi, kad jie duotų man malonę, kad įgalintų mane ir vestų. Aš noriu patenkinti savo mokytojo troškimą, bet jaučiuosi nekvalifikuotas"

Jam taip kalbant iš akių liejosi ašaros ir skruostais riedėjo žemyn. Jis tęsė: "Ryt išvykstu į Kalkutą ir laivu plauksiu į Ameriką. Nežinau kas manęs ten laukia, bet čia meldžiu pagalbos." Tuomet jis labai nuolankiai paprašė šventiko palaiminimų.

1980 metais tas pats šventikas pastebėjo savo šventykloje baltaodžius vaišnavus. Jie pasiūlė įsigyti Back to Godhead žurnalą. Pavartęs šį žurnalą šventikas pastebėjo Įkūrėjo Ačarijos nuotrauką ir atpažino, kad tai senas jo draugas ir suprato, kad jam pavyko....

Labai rekomenduoju pasižiūrėti šį dokumentinį filmą apie Šrila Prabhupadą:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą