penktadienis, lapkričio 16, 2012

Krišna iš karvės mėšliuko?

Šiuo metu aš svečiuojuosi labai nepaprastoje vietoje. Netoli Kelmės, vienkiemyje įsikūrusi vaišnavų šeima. Jie tokie šviesūs, kad akis akina. Kiekvieną rytą jie keliasi anksti, kartoja šventus vardus, rengia ir pavalgydina Dievybes.

Šeimos vyras - Vaikunthanatha prabhu yra šventa asmenybė, labai gerbiamas vaišnavų autoritetas Lietuvoje.

Jis patiria tokį džiaugsmą iš tarnystės Krišnai.. Nuo pat pirmų akimirkų, kuomet mane pasiėmė iš Kelmės Jis pasakojo koks Viešpats nuostabus ir kokia šiandien puiki šventė laukia, o mes turime pasistengti pradžiuginti Krišną. Vaikunthanatha toks džiaugsmingas, bet Jo pačio vienintėlis tikslas - suteikti džiaugsmo namuose apsireiškusioms Dievybėms.

Kiek procentų savo laiko mes aukojame kito džiaugsmui? Pavyzdžiui mylimasis savo mylimajai gali paruošti vakarienę, uždegti žvakes ir taip ją nustebinti. Bet kiek dažnai taip darome?

Aš žaviuosi Vaikunthanath prabhu meilės Krišnai intensyvumu. Jis šventės proga taip stengėsi patenkinti Krišną, kad nepaisydamas sunkios sveikatos nuo pačio ryto kepė Dievui skanius pietus.


Bet tuo viskas nesibaigė. Vaikunthanatha davė man užduotį: "Eik laukan, parsinešk karvės mėšliuko ir nulipdyk Krišną."

Išmatos energetiškai labai nešvarus dalykas. Prisilietus prie išmatų reikia išsimaudyti. Bet karvės mėšliukas - vienintėlės išmatos, kurios ne tik neteršia, bet energetiškai viską apvalo. Jei plaudami namus į vandenį šiek tiek įdėsite karvės mėšliuko - iš namų išsilakstys visi vaiduokliai.

Taigi, užduotis rimta. O tik tarnaudamas tokiems didiems bhaktams žmogus gali tobulėti, tad išėjau į laukus...
Parsinešęs paslaptingos masės ėmiausi lipdymo proceso.... Tikras stebuklas kaip Krišna apsireiškia pasinaudodamas mano rankomis. Misterija. 

Šiandien minėjome įvykį, apreikštą prieš 5000 metų. Jo metu Vrindavano gyventojai garbino Govardhano kalną. Indra dėl to labai supyko ir atsiuntė mirtį nešančias liūtis, bet Krišna kairės rankos mažuoju piršteliu pakėlė Govardhano kalną ir juo kaip skėčiu pasinaudojo visi kaimo žmonės...

Jaukioje šeimos amtosferoje prisimindami šį įvykį ir mėgindami suteikti džiaugsmo Krišnai bhaktai jautė Jo buvimą ir buvo palaimingi...Negaliu atsigrožėti, kaip Vaikunthanatha su šeima nuo ryto iki vakaro su džiaugsmu tarnauja Krišnai... Jie tokie laimingi ir džiugūs..... Ši laimė taip retai kam pasiekiama ir pažįstama....

1 komentaras:

  1. Jay- koks nektaras vien matant siuos dziaugsmingus bhaktus!!! Visa slove jiems! Visa slove Srilai Prabhupadai! Jay Giridhari! Jay Giri-Govardhan!!!

    AtsakytiPanaikinti