sekmadienis, sausio 27, 2013

Kuom gyvenu?

Tik išsikapanojau iš ligos.. Dar prieš festivalį peršalau. Nusprendžiau, kad laikas išsivalyti organizmą ir jau penkta para valgau tik vaisius ir žalias daržoves. Pirmas dvi dienas buvo silpnoka, bet jau į trečią jaučiuosi labai gerai. Nežinau kiek tęsiu šį eksperimentą.

Pakankamai grubių savybių turintis žmogus užkliūna mano netikram ego, ir lyg norėtūsi tiesiog vengti tokios bendravimo,  bet bent jau teoriškai supratau, kad Krišna specialiai atsiunčia tokias situacijas. Ir iš ties esu dėkingas Jam už tai. 
  
Ligos metu neatsikeldavau ryte ir mantrą kartodavau dieną. Kartojimas dieną yra daug prastesnės kokybės. Iš karto pastebimai pakinta sąmonė... Mantra yra toks turtas.. Tai galimybė čia ir dabar patirti Krišną. 

Kartais žmonės pataria - reikia būti čia ir dabar. Bet aš paklausiu: "Kaip būti ir kuo būti?" Kokia ta buvimo kokybė?

Krišna yra visada šalia, tereikia išmokti Jį jausti.. Ir tada buvimas tampa toks mielas. Gera tiesiog būti.
Kaip pajausti Krišną? Mes Jo atvžvilgiu esame savanaudžiai. Šituo savanaudiškumu ir pasislepiame nuo Jo.

Šiandien vienas išmintingas vaikinas paklausė, kodėl vaišnavų maldose yra žodis tarnystė, nes jis jam pasirodė nemalonus.

O pasirodo čia yra visa paslaptis Dievo pažinimo. Kiek mes norėsime Jam duoti (o ne imti), tiek Jis mum atsiskleis...  

Ar čia tik teorija? Ne tai labai praktinės žinios. Manes taip pat šiandien kitas išmintingas žmogus paklausė: "Kiek laiko tu skiri meditacijai?" Aš atsakiau, kad stengiuosi visą laiką tam ir paskirti. Mėginu kiekvieną akimirka jausti Krišną ir veikti Jo džiaugsmui. Tikrai tai yra natūralu kiekvienai sielai.

Galima klausyti stebuklingą mantrų dainavimą ir jausti Jo buvimą, čia ir dabar. Ir daugiau nieko nereikia... Ir kuo toliau tuo labiau išmoksti veikti Jo džiaugsmui, ir tuo ramesnis tampi...

Nežinau ar kam įdomios tokios mano mintys.. Tiesiog pasidalinu kuom gyvenu. Nors iš tiesų nesijaučiu, kad pasidalinu. Anksti ryte  kartojant mantrą aplanko tokia ramybė ir džiugesys.. Tiesiog gera būti su Krišna. taip pat labai smagu Jam padaryti kažką skanaus ir pasiūlyti. Šiandien gaminau chalava ir grikius :) Labai įdomu gaminti, kai pats badauji. Jei gamindamas stengiuosi Jį prisiminti, aplanko toks geras jausmas :) Ir taip metai po metų širdis valosi, ir iš 100-a procentinio savanaudžio pasidarai tik 99-iais procentais savanaudis. Po to 98-iais...
O tas procentas ar du suteikia tiek daug laimės. Tiek daug... Gal nėra šventas vardas pigiausia prekė, bet ir saldesnio nieko už jį nėra...


2 komentarai: