pirmadienis, vasario 25, 2013

Istorija, vykusi prieš 526 metus

Vedų raštai žavi savo pranašysčių tikslumu. Ypač detaliai aprašomi būti ir būsimi Krišnos apsireiškimai Žemėje. Krišna tai visa persmelkianti asmenybė, tai meilės ir visos energijos šaltinis. Vidinis, geriausias mūsų draugas. Jis yra sąžinės balsas, Jis - taip meistriškai parinkęs pasaulio spalvas menininkas. Laikas nuo laiko Jis priima mums matomą formą ir apreiškia Savo žaidimus. Pvz., Senajame Testamente Jis apsireiškė kaip degantis krūmas. Jėzus Kristus - įgaliotas Jo atstovas.

Vedos sako, kad tokių pasireiškimų yra daugiau nei vandenyne bangų. Kartais Dievas pasireiškia žmogaus formoje, kartais gyvūno. Net pati visata - tai viena iš Jo formų.

Vedos labai detaliai aprašo svarbiausius Krišnos apsireiškimus. Prieš 526 m. pasirodė labai paslaptinga Krišnos forma - Gauranga. Kovo 27 dieną minėsime šią progą. Krišna, apsireiškęs Gaurangos pavidalu, keliavo po Indiją, dainuodamas Mahamantrą ("Harė Krišna" mantrą).


Kaip jau minėjau, šiuos įvykius labai detaliai išpranašauja skirtingos vedų dalys. Ištraukas anglų kalba galite rasti čia:

http://vlamks.dyndns.info/sankirtan/knygos/Caitanyos%20prabhu%20atejimo%20pranasystes.doc

Vakar mes minėjome Nitjanandos - Gaurangos brolio apsireiškimą. Paveikslėlyje matote: Gauranga dėvi geltonus rūbus, Nitjananda - mėlynus. Šio pasireiškimo metu Gauranga ir Nitjananda elgėsi lyg paprasti žmonės ir savo pavyzdžiu mokė, kaip tobulėti dvasiškai. Jų pamokymus gali pritaikyti bet kurios religijos pasekėjas, nes tai - universalūs principai.

Noriu papasakoti vieną istoriją, vykusią su šiais broliais. Nitjananda kasdien eidavo su Haridas Thakuru į gatves ir prašydavo žmonių kartoti šventus vardus (mantrą). Kartą jie sutiko girtus žudikus, kurie terorizavo visą miestą. Nitjananda nuolankiai kreipėsi į juos, prašydamas užsiimti dvasine praktika, bet vienas iš banditų praskėlė Nitjandai galvą.

Tuomet iškart pasirodė Gauranga, bet labai neįprastas - ant Jo piršto švytėjo Dieviškas ginklas - Čakra.
Bet Nitjanandos prašomas Gauranga pasigailėjo šių žmonių ir apvalė jų širdis - jie patyrė gyvenimo tobulumą - pažadino širdyse Dievišką meilę.

Dievui labai patinka spektakliai. Tai žinodami mes spontaniškai suorganizavome šios istorijos vaidinimą. Kviečiu pasidžiaugti ir jus:


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą